“Rrezikuam! Nuk duhet të ndodhë” Kapiteni i Liverpool analizon fitoren pasi u shpall Njeriu i Ndeshjes

Henderson, mesfushori dhe kapiteni Liverpoolit, u zgjodh Njeriu i Ndeshjes në suksesin 3-2. Kjo sepse përveç se luajti mjaft mirë, ishte edhe autogol i një goli të shkëlqyeshëm në hyrje të zonës me goditje direkt.

“Ishte mirë të kthehesha në Ligën e Kampionëve me një fitore dhe për mua është gjithmonë bukur të shënoj gol.

Ne morëm një rrezik të madh në fund të pjesës së parë dhe mund të humbisnim ndeshjen, por duhet të mësojmë nga këto gjëra.

Të kuptojmë se ato nuk duhet të ndodhin.

Në pjesën e dytë vazhduam të luftojmë, u përpoqëm të shënonim disa gola për të fituar. Ne jemi të kënaqur me këtë rezultat”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu