Romelu Lukaku kthehet të “provokojë” Ibrahimovic! “Zgjedh veten…”

Sulmuesi i  i nter Milan, Romelu Lukaku foli për ‘hln.be’ në prag të Belgjikë-Rusi, ndeshja e parë e ‘Djajve të Kuq’ në Kampionatin Evropian.

Duke folur për fitoren e Scudetto me i nter, Lukaku tha: “Midis i nter dhe Chelsea unë zgjedh i nterin: Unë fitova diçka që ëndërrova si fëmijë…”.

Pastaj, sulmuesi belg hodhi edhe një kunjë në drejtim të Zlatan i brahimovic, qendër sulmuesit të Milanit, me të cilin ai kishte luftën tani famëkeqe në fushë 26 janar të kaluar gjatë një derbi të Coppa i talia.

Të dy praktikisht gati u goditën… “Midis meje dhe i brahimovic zgjedh veten, çdo ditë të javës. Unë e dua veten time”, fjalët e Lukaku për suedezin.

“Unë mendoj se do të kthehesha te Anderlecht një ditë, për të mbyllur një rreth”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu