Romagnoli zbulon se çfarë ndryshoi Pioli te Milani kur mbërriti! “Aty erdhi kthesa”

Kapiteni Alessio Romagnoli u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes në “San Siro”.

Krishtlindja më e mirë në Milano: “Krishtlindjet e tjera kanë qenë pak më të vuajtura, por shumë gjëra kanë ndryshuar që nga viti i kaluar”.

Grupi: “Afrimet që mbërritën në janar na kanë dhënë një dorë të madhe, ndeshje pas ndeshje kemi fituar gjithnjë e më shumë vetëdije”.

Për objektivat: “Çdo ndeshje duhet të luhet, ka shumë skuadra të forta. Ne jemi një ekip i ri me shumë ide, e rëndësishme është të vazhdojmë kështu dhe të përmirësohemi”.

Pioli: “Që nga fillimi, trajneri ishte shumë i mirë në menaxhimin e grupit. Ne ishim pak të ndarë, le të themi, ai ishte shumë i mirë në afrimin e të gjithëve, pastaj arritën rezultatet”

Në thashethemet e verës kur flitej për një lamtumirë me Piolin: “Shpresoja që ai mund të qëndronte”.

Pritja e tifozëve përpara stadiumit: “Tifozët janë forca jonë edhe nëse nuk mund të hyjnë në stadium. Një falënderim i madh për ta, shpresojmë të jemi në gjendje t’i rikthejmë ata në stadium sa më shpejt të jetë e mundur”.

Për të ardhmen: “Shpresoj të bëj edhe 200 të tjera me Milanin. Rinovimi? Duhet të pyesni drejtuesit, unë kam një kontratë deri në vitin 2022, është akoma e gjatë, do ta shohim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu