Romagnoli, tundimi pa asnjë kosto | Por ai shtyn për një zgjidhje tjetër!

Çështja e rinovimit të kontratës te Milani merr gjithmonë qendrën e vëmendjes. Ka disa situata që klubi kuqezi duhet të përpiqet të zgjidhë sa më shpejt të jetë e mundur, me shpresën për të mos përsëritur lamtumirën e hidhur dhe pa arketuar duke pare sezonin e kaluar me Donnarumma dhe Calhanoglu.

Ndër rastet e shumta është ai i Alessio Romagnolit. Kapiteni dukej i destinuar të thoshte lamtumirë, pasi humbi titullaritetin pas ardhjes së Fikayo Tomorit dhe pasi i skadon kontrata në qershor 2022. Por diçka ka ndryshuar në orët e fundit!

Po flitet për afrim mes Romagnoli dhe drejtuesve të Milanit, me dialog krejt të ri për të rinovuar marrëveshjen. Një zgjidhje që do t’i pëlqente të gjithëve, por jo aq e lehtë për t’u arritur: në fakt ka çështje ekonomike që duhen zgjidhur dhe disa tundime ‘të jashtme’.

Sot Corriere dello Sport përditësoi situatën e Romagnoli, i cili duket se është në një udhëkryq. Në fakt, e ardhmja e tij është ende e errët, duke qenë se rreth tetë muaj para skadimit natyror të kontratës, ende nuk është marrë një vendim.

Per Romagnoli kandidatura e Lazios është rishfaqur. Një ide që mund të magjepsë mbrojtësin, një tifoz i madh i Biancoceleste edhe pse nuk e ka veshur kurrë këtë fanellë. Ekipi i Sarrit do ta donte pa asnjë kosto, si një goditje për të fuqizuar mbrojtjen.

Por deri më sot, zgjedhja e parë e Romagnoli ende quhet Milan. Para se t’i përgjigjet ofertave të tjera, kapiteni dëshiron të kuptojë kufijtë e vërtetë të rinovimit. Rossonerët do të donin ta mbanin atë, por ka një mospërputhje të fortë ekonomike.

Romagnoli merr rreth 5 milionë euro neto në sezon dhe Milani nuk ka ndërmend ta konfirmojë këtë shifër me marrëveshjen e re, duke shpresuar të ulë rrogen.

Një zgjidhje që është e vështirë të gjendet dhe që Mino Raiola sigurisht që do të gjejë një pengesë në rrugë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë vendimtare!

Por, fjalen e fundit e ka vete Romagnoli, qe te Milani ka kuptuar se eshte i lumtur edhe duke u alternuar…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu