Romagnoli, rritja e rrogës duhet merituar: kërkesa e Raiola-s

Alessio Romagnoli është ndër lojtarët e Milanit më në qendër të vëzhgimeve kritike kohët e fundit.

Kapiteni kuqezi provokoi penallti kundër Udineses dhe Lille, ndoshta pak bujarisht por në situata që një futbollist me përvojën e tij duhet të ishte menaxhuar më mirë.

Ai është 25 vjeç, arriti në Milano në verën e 2015 por ende nuk bind plotësisht. Performanca e tij nuk është e përsosur dhe është normale që drejtuesit të jenë në gjendje të arsyetojë për të ardhmen e tij.

Performancat e Simon Kjaer, shumë më pak i kushtueshëm se ai, janë të një niveli më të lartë dhe danezi është udhëheqësi i vërtetë i repartit mbrojtës.

Kontrata skadon në qershor 2022 dhe negocimi i një rinovimi me një agjent si Mino Raiola nuk është kurrë i lehtë.

Sipas asaj që u shpjegua nga calciomercato.com, prokurori i njohur do të donte të rriste pagën e Romagnoli nga 3.5 në 5 milion euro neto në sezon.

Por ish-mbrojtësi qendror duhet të meritojë një rritje page.

Milani shpreson që performanca e lojtarit të rritet në ndeshjet e ardhshme. Pas humbjes kundër Lille në Europa League, të dielën në San Siro nuk mund të gabohet dhe për të fituar do të duhet edhe një Romagnoli në ditët e tij më të mira.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu