“Romagnoli nuk është përmirësuar, Tomori pa përvojë. Por, e shoh dyshen ideale për Milanin e ardhshëm”

Një moment i komplikuar për Milanin, i cili lufton për të shënuar, por në të njëjtën kohë nuk mund të mbajë më portën e paprekur…

Kundër Benevento mund të rikthehet përsëri Alessio Romagnoli që nga minuta e parë.

Ish-lojtari i Milanit, Fulvio Collovati, i cili foli drejtpërdrejt në Tëitch, në kanalin zyrtar të klubit kuqezi, tha fjalën e tij për qendrën italiane, i cili nuk arriti të bënte hapin e shumëpritur në cilësi:

Photo LaPresse – Spada 07 February , 2021 Milan Italy Soccer A.C. Milan- Stagione 2020-2021 – Serie A Milan vs Crotone In the pic: Alessio Romagnoli PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xSpada/LaPressex

“Nuk ka pasur përmirësime të mëdha. Ai kishte një këmbë të bukur, kokë të fortë, por nuk është përmirësuar”.

Collovati flet gjithashtu për Fikayo Tomori, i cili ka luajtur një rol negativ në ndeshjet e fundit për golat e pësuar.

“Ai është një lojtar i ri shumë i mirë, por ende shumë i papërvojë. Raspadori e hoqi qafe shumë lehtë, por është një përvojë që duhet fituar.

Ai është i shpejtë, por duhet ta kuptojë që në zonën e penalltisë nuk mund ta bëjë lojtarin të kthehet”.

“Kur mbërriti, Tomori kishte shumë entuziazëm. Tani ai po paguan çmimin e Serie A tonë. Duhet të jetë më pak i gjallë, paraprakisht është shumë impulsiv”.

Duke pasur parasysh moshën e Kjaer, Tomori dhe Romagnoli mund të përfaqësojnë çiftin e së ardhmes: “Njëri është djathtas, tjetri është majtak, do të ishte çifti ideal – vazhdon Collovati – Atëherë nuk e di se çfarë pretendimesh ka Romagnoli!

Mendoj se gjithsesi duhet t’i jetë mirënjohës Milanit. Romagnoli-Tomori do të ishin perfekt së bashku. Nuk ka shumë mbrojtës me kaq shumë vlerë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu