Romagnoli nuk e thotë fjalën Scudetto dhe mendon thjesht për Champions League!

Alessio Romagnoli u intervistua nga Sky Sport në fund të Milan-Crotone 4-0. Kapiteni kuqezi foli për performancën e ekipit dhe faktin se Milani u rikthye në vend të parë.

“Mendojmë ndeshje pas ndeshje. Sot duhet të fitonim dhe e fituam. Në pjesën e parë ishim shumë të ngadaltë, shumë më mirë në pjesën e dytë”.

Besoni te Scudetto? “Ne mendojmë Ligën e Kampionëve si një objektiv, në fillim të prillit do të shohim”.

Shumë angazhime? “Ne kemi luajtur çdo tre ditë për shumë muaj dhe tani patëm pak më shumë kohë. Kemi një tjetër lojë të vështirë në Spezia dhe duhet të mendojmë për këtë”.

A është Tomori i fortë? “Po, ai është një lojtar i mirë. Është agresiv”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu