“Romagnoli? Kujdes shkëmbimin me Juventus, Raiola…”

Rinovimi i Zlatan Ibrahimovic është tani një punë e mbaruar. Tani Milani do të përpiqet të arrijë një marrëveshje gjithashtu me Hakan Calhanoglu dhe Gigio Donnarumma, atëherë do të jetë radha e lojtarëve me kontrata që skadojnë në 2022.

Axhenda e punës së Maldini dhe Massara është me të vërtetë e plotë: ditët e fundit arriti në Casa Milan agjenti i Franck Kessie gjithashtu…

Mesfushori i Bregut të Fildishtë është një përparësi, si Davide Calabria.

Me mbrojtësin nuk duhet të ketë probleme të veçanta në arritjen e një marrëveshjeje.

Mund të ketë edhe disa probleme për mesfushorin i cili ka shumë treg sidomos në Angli. Klubet e mëdha në Premier League e dëshirojnë atë, nga Liverpool në klubet e Londrës, Arsenal dhe Tottenham.

Milani shpreson të jetë në gjendje të gjejë akordin me një marrëveshje për 3.5/4 milion euro neto në sezon.

Një situatë krejtësisht e ndryshme është ajo e lidhur me Alessio Romagnoli. Ditët e fundit është folur shumë për kërkesat e pretenduara të agjentit të tij, Mino Raiola, 5-6 milion euro për të rinovuar.

Nëse do të konfirmoheshin, ata me të vërtetë do të ishin jashtë çdo kriteri!

Javët e ardhshme do të jenë thelbësore për të kuptuar se çfarë do të bëhet me të ardhmen e kapitenit.

Themeluesi i komunitetit të madh Milanisti Non Evoluti, Alessandro Jacobone, në intervistën e gjatë dhënë për MilanLive.it, foli gjithashtu për Alessio Romagnoli dhe të ardhmen e tij, duke hipotezuar skenarë të ndryshëm.

“Besoj se Romagnoli nuk është një fenomen, por ai nuk është as ai gjysmë lojtari, pasi shumë e pikturojnë kur nuk jep paraqitjet më të mira.

E qartë se nëse flasim për rinovim, gjithçka ka një çmim. Nëse kërkesat janë me të vërtetë ato 5-6 milion euro rrogë, është e qartë se në këtë moment nuk do t’i investoja ato para për Alessio…

Por nuk është një faktor i lidhur me të, unë thjesht besoj se klubet duhet të shpenzojnë shumë vetëm nëse ia vlen.

Pres diçka më shumë nga ata që mbajnë shiritin e kapitenit në krah.

Atletico Madrid e ka ndjekur atë për të paktën tre sezone, por ekziston edhe opsioni i Juventusit, me Chiellini dhe Bonucci afër tërheqjes.

Disa bardhezi gjithashtu mund t’i bëjnë punë Milanit dhe kështu mund të krijohet një shkëmbim që përfshin Alessio Romagnoli. Raiola ka kontakte të mira me Juve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu