Romagnoli, gol dhe “polemikë”: postimi pas Milan-Fiorentina dhe gjesti i festimit!

Gol i rëndësishëm për Alessio Romagnoli në Milan-Fiorentina 2-0. Ishte ai që i dha ekipit epërsi dhe goli gjithashtu shërbeu për të larguar disa kritika.

Kapiteni kuqezi mori disa komente negative gjatë sezonit dhe goli i shënuar për të përfaqësonte një lloj hakmarrjeje.

Në fakt, ai bëri paksa polemikë menjëherë pas shënimit, me duart e tij, pra “flisni ju”

Romagnoli pastaj postoi në rrjetet sociale pas Milan-Fiorentina, një foto të tij duke festuar dhe mesazhin vijues: “Më pak fjalë dhe më shumë vepra. Gjithmonë Forza Milan”.

Goli i shënuar në San Siro sigurisht që dha energji për të ardhmen, por këto gjëra duhen shmangur!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu