“Roma, çfarë gabimi me largimin e Massara! Është Salah i drejtuesve. I uroj sukses te Milani”

Mbërriti në majë të gishtave, Frederic Massara më pas provoi të ishte një “shpatull” ideale për Paolo Maldini. Të dy menaxherët përbëjnë një çift të shkëlqyeshëm dhe kanë kryer disa operacione të rëndësishme për Milanin.

Menaxheri aktual i aspektit sportiv ka punuar për shumë vite me Walter Sabatini, mjeshtrin e merkatos dhe ai që krijoi Palermon e madhe me talente.

Risultato immagini per sabatini massara

Sabatini sot punon te Bologna, pasi dikur ka punuar edhe te Roma me Massara. Për TeleRoma56 ka dhënë një vlerësim të madh për Frederic Massara:

“Roma bëri një gabim kur la të largohej një person me kulturë, arsim dhe përkushtim të madh. Ai mbërrinte në orën 7:30 dhe largohej natën vonë, klubi verdhekuq bëri një gabim të pafalshëm.

Risultato immagini per sabatini massara

Unë e di që nuk është konfirmuar sepse ai mbrojti Monchi dhe ky qëndrim ishte vdekjeprurës. Një histori mjaft e zymtë. Massara është Salah i menaxherëve, unë jam i lumtur për të dhe shpresoj që ai të fitojë te Milani”.

Fjalë të rëndësishme ishin ato të Sabatini, tani menaxher i Bologna. Një kurorëzim i vërtetë nga një figurë shumë me përvojë dhe kompetente e futbollit italian.

Risultato immagini per massara maldini

Massara në Milano ka gjetur ambientin ideal për të punuar dhe me Maldinin ai po bën gjëra të mëdha.

Sabatini nënvizoi gabimin e Romës në heqjen qafe të tij, gabimisht, dhe i uron atij sukses te kuqezinjtë. Fjalë që lojtari i Milanit me siguri do të vlerësojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu