Robinson largohet nga Wigan, Milan do tentojë transferimin

Antonee Robinson lajmëron zyrtarisht lamtumiren e tij ndaj Wigan.

Mbrojtësi amerikan me shumë mundësi do të qëndrojë në Angli, me Sheffield United mundësia e parë për të ardhmen e tij.

Por Milani nuk dorëzohet dhe do mundohet ta sjellë në Itali.

 Lojtari që në janar mund të kishte qenë kuqezi, por nuk kaloi vizitat mjekësore

Robinson konsideron prioritet mundësinë për të luajtur me vazhdimësi:

“Është gjithçka në duart e agjentit tim. Do të shkoj ku të më ofrojnë një sfidë të re, por unë dua të luaj. Nuk dua të rri në stol. Jam gati të transferohem në një klub të nivelit të lartë, mund të jetë në Premier apo në Itali” – ka deklaruar për BBC-në./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu