Roberto Mancini bën parashikimin për Serie A! Trajneri italian veçon dy ekipe si “zbulim”

Trajneri i Italise, Roberto Mancini, ka bere parashikimin e tij per Serie A. “Napoli, por edhe Atalanta, mund të jene ekipet zbulim të një Serie A shumë të balancuar në këtë fazë fillestare”

Gjatë intervistës dhënë TGPoste, trajneri tha gjithashtu fjalën e tij për vlerat e Serie A: “Unë mendoj se është normale që ka një ekuilibër në këtë fillim të kampionatit – shpjegoi Mancini, “​​sepse shumë lojtarë kanë luajtur në Kampionatet Evropiane dhe Kupën e Amerikës, kështu që ata arritën jo në gjendje të shkëlqyeshme dhe kane nevoje per kohe.

Unë mendoj se mund të jetë një kampionat shumë i balancuar deri në fund me më shumë ekipe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu