Roback: Prisha akordin Arsenal-Hammarby për Milanin, ja porosia e Ibrahimovic kur debutova!

Në mes të gushtit, Milani zyrtarizoi blerjen e 17-vjeçarit Emil Roback nga Hammarby, një klub ku Zlatan Ibrahimovic është aksioner.

Sot në kolonat e gazetës suedeze Expessen sulmuesi i ri foli për negociatat që e çuan te kuqezinjtë: “Milani më ndiqte prej ca kohësh, por gjithçka ishte gati për lëvizjen time në Arsenal sepse e kuptova që dëshironin me të vërtetë duke investuar te unë.

Bayern Munich gjithashtu kërkoi informacion, por në fund unë ndoqa instinktin tim dhe zgjodha Milanin, pavarësisht marrëveshjes së bërë tashmë midis Arsenalit dhe Hammarby”.

Roback më pas tregon për stërvitjen e tij të parë me ekipin e Stefano Pioli: “Më 1 shtator u stërvita për herë të parë me ekipin e parë, por nuk isha i shqetësuar. Isha kurioz të provoja veten edhe sepse klubi kishte investuar shumë para te unë”.

Hapësira, më në fund, erdhi në debutimin e tij në miqësoren kundër Novara: “Zakonisht nuk jam nervoz para një ndeshje por këtë herë isha. Fillova nga stoli, pastaj kur hyra në fushë u përpoqa të luaja e thjeshtë, pa e ekzagjeruar. Pastaj Ibra më tha të tregoja atë që dija të bëja dhe të sfidoja kundërshtarët. Dhe kjo ishte ajo që bëra”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu