RMC: “Willian-Milan, ka pëlqim! Arsenali jep ok edhe falas…”

Willian po shfaqet si një opsion potencial falas për Milanin, por vetëm nëse objektivat e tyre të tjerë dështojnë…

Sipas reporterit të RMC Sport, Simone Rovera, Willian i është propozuar kuqezinjve dhe drejtori Paolo Maldini iu përgjigj në mënyrë të favorshme.

Sky Sport Italia vëren se një ofertë është në tryezë edhe nga Corinthians, por klubi brazilian nuk do të jetë në gjendje të mbulojnë gjysmën e pagës së tij dhe lojtari po anon gjithashtu për të qëndruar në Evropë.

Arsenali është i vendosur për ta hequr atë nga skuadra dhe per te mos peshuar mbi buxhet, saqë janë të përgatitur që ta lirojnë brazilianin me një transferim falas, edhe pse kontrata e tij zgjat deri në qershor 2023.

33-vjeçari siguron shkathtësi, në gjendje të luajë në të djathtë, në të majtë ose në një rol qendror mbështetës.

Braziliani u transferua falas te Arsenal nga Chelsea verën e kaluar, por nuk bindi edhe pse kontribuoi me një gol dhe shtatë asist në 37 paraqitje për Topçinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu