Rizzoli mbron arbitrat, gabime njerezore..

Duhej te ishte dita ku te kerkonin falje per ate qe ndodhi ne fundjave por Rizzoli njeriu qe cakton arbitrat per ndeshjet ne Seria i del ne mbrojtje kolegeve te tij.

Fabri dhe Abisso (arbitri ndeshjes Lazio vs Sassuolo) do te pezullohen? Jo pezullimet i kam degjuar vetem nga mediat. Eshte nje ceshtje skuadre une jam trajneri dhe hedh ne fushe lojtaret me te mire dhe ata duhet te jene ne formen e tyre me te mire. Fabri ka aftesi te mira, sigurisht ka nevoje per permirsime por jemi ne ne nje moment ku shume arbitra nderkombetare po largohen dhe po afrojme te rinjte.

Duhet ti japim eksperience te rinjve – vazhdon Rizzoli – dhe eksperienca kalon nga gabimet dhe me vone te jep qetesine dhe eksperiencen e duhur. Fabri e di mirenjohjen qe AIA ka per te dhe eshte nje arbiter qe duhet te rritet si gjithe te tjeret.

Eshte folur dhe per rastin e Mandzukic? Ne rastin e sulmuesit te Juventus linja e VAR eshte shume e qarte, ne raste se VAR shikon nderhyrje te dhunshme atehere nderhyn dhe do te jepte penallti dhe karton te kuq per Mandzukic, por rasti eshte vleresuar jo i dhunshem me bazen kur lojtaret jane ngritur ne kembe, dhe ne rastin specifik nuk eshte e qarte nese ka kontakt apo jo dhe VAR ne kete rast nuk mund te nderhyje..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu