Rishfaqet Yepes dhe premton se do të ndihmojë Maldinin në merkato

Duke folur në “Twitch Channel” të Milanit, Mario Yepes foli për përvojën e tij në Milano dhe me kuqezinjtë, ku fitoi edhe titull. Këto janë fjalët e mbrojtësit kolumbian.

“Tani jam duke punuar me federatën kolumbiane. Unë jam drejtori sportiv i ekipeve kombëtare dhe ne po kërkojmë një trajner të ri për ekipin e parë”.

“Milani po punon shumë mirë. Ata po zhvillojnë një kampionat të shkëlqyeshëm. Milani po tregon se ka një plan të shkëlqyeshëm për të ardhmen dhe puna që po bën Maldini është e shkëlqyeshme. Nëse kam një emër për të rekomanduar, pra një talent kolumbian, Maldini do të jetë i pari që do ta marrë vesh, padiskutim”.

“Kam shumë kujtime të mrekullueshme me Milanin. Ne ishim një familje shumë e ngushtë dhe e fortë. Më kujtohet mirë kur fituam Scudetto në Romë dhe mbaj mend Oddo i cili kishte bërë kaq shumë xhiro në fushë… Unë dhe Pirlo vazhdonim ta shikonim ndërsa festonim në fushë dhe ai që vazhdonte duke vrapuar…

Ne kishim shumë bestytni të lidhura me rezultatin e ndeshjeve. Unë e shoh atë frymë të Milanit shumë të ngjashëm në këtë skuadër që shpresoj të mund të dalë kampion”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu