Rinovimi i Theo Hernandez, Milani tani përshpejton: lëvizja për rrogën!

Ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve kanë konfirmuar më tej se sa i fortë është Theo Hernandez. Kundër Belgjikës ai shënoi golin e fitores dhe kundër Spanjës ai dha asistin vendimtar për Kylian Mbappè.

Mbrojtësi i Milanit po fiton gjithashtu Francën. Ekipet kryesore evropiane e kishin vënë re tashmë talentin e tij, por tani ata kanë pasur prova të tjera. Klubi kuqezi do të gjendet duke u marre me ofertat që do të mbërrijnë në mënyrë të pashmangshme në merkaton e ardhshme të verës.

Milani duhet të lëvizë sa më shpejt që të jetë e mundur për të rinovuar kontratën e Theo Hernandez, e cila skadon në qershor 2023.

Ideale do të ishte gjetja e një marrëveshjeje deri në fund të vitit, në mënyrë që të refuzojë çdo sulm tashmë në tregun e transferimeve të janarit 2022.

Gazetari Alfredo Pedullà te Gazzetta.it shkruan se klubi kuqezi do të duhet të trefishojë pagën e mbrojtësit francez për të marrë nënshkrimin e tij. Në këtë mënyrë, paga do të shkonte nga 1.5 në 4.5 milionë euro neto në sezon.

Eshtë e nevojshme t’i garantohet lojtarit një rritje e madhe për të shmangur blindimin nga ndonjë ofertë e pasur nga jashtë…

Në të vërtetë, paga aktuale e Theo Hernandez kur krahasohet me vlerën që tani ka arritur kartonin e tij, duke qesharake.

Falë shfaqjeve të vendosura në këto sezone, çmimi ka kaluar 50 milion euro. Milani kishte shpenzuar 21 në verën e vitit 2019 për ta blerë atë nga Real Madrid.

Deri më tani Theo Hernandez gjithmonë ka deklaruar se është i lumtur që vesh fanellën e Rossonerëve dhe asnjëherë nuk ka zbuluar vullnetin për t’u larguar.

Për më tepër, marrëdhënia e tij me Paolo Maldini është fantastike dhe kjo mund të ketë një ndikim të madh në marrëveshje…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu