Rinovimi i Kessie: Oferta kuqezi, shifrat dhe detajet! Por edhe “telefonatat” nga Premier

Nuk ka dyshim për rëndësinë e Franck Kessie te Milani. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë është bërë një element themelor i skuadrës së Stefano Pioli.

Në vitin 2020 ai bëri një hap në cilësi që pritej, duke u bërë një lider i vërtetë në fushë dhe në dhomën e zhveshjes. Ish-lojtari i Atalanta është rritur shumë mendërisht, por edhe taktikisht dhe teknikisht.

Sot është absolutisht i paprekshëm dhe mendohet rinovimi.

Kontrata e Kessie skadon në qershor 2022, Milani dëshiron të lëvizë paraprakisht për zgjatjen në mënyrë që të shmang përsëritjen e situatës që ndodhi me Gigio Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu.

Ivan Gazidis tashmë ka dhënë ok për Paolo Maldini dhe Frederic Massara për të negociuar me George Atangana, agjenti i lojtarit.

Tashmë ka pasur kontakte në janar dhe ato po vazhdojnë. Sipas asaj që raportohet nga CalcioMercato.com, Milani synon ta blindojë Kessie deri në qershor 2025 duke i ofruar atij një pagë prej 3 milion euro neto në sezon plus bonuse.

Paga aktuale është 2.2 milion. Prandaj, drejtuesit kuqezi ofrojnë një rritje me bonuse të lidhura me shfaqjen e kushteve specifike.

Duket se nuk ka dyshim për dëshirën e Kessie për të qëndruar në Milano. Lojtari ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se ai është shumë i lidhur me fanellën dhe se ai e imagjinon veten me të për shumë vite që do të vijnë.

Një mesazh i qartë për të ardhmen e tij. Tani i takon menaxhmentit sportiv dhe agjentit të tij të gjejnë një marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Nuk ka mungesë të klubeve që shpresojnë të jenë në gjendje të hyjnë për të tunduar Kessie për të ndryshuar fanellë.

Në Premier League, vlerësohet shumë dhe Interi ishte përpjekur dy herë ta marrë me kërkesë të Antonio Conte duke ofruar një shkëmbim me Matias Vecino. Përpjekje e dështuar. E ardhmja e Franck do të jetë akoma kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu