Rinovimi i Kessie: kërkesa e mundshme edhe për kohëzgjatjen, Milani është i gatshëm të thotë “po”

Pas gjashtë nënshkrimeve, te Milani ka dy përparësi, blerja e një mesfushori të ri sulmues, i cili mund të zërë vendin e turkut Calhanoglu dhe rinovimi i Franck Kessie.

Siç u tha, agjenti i lojtarit nga Bregu i Fildishtë, Atangana është në Milano, por ballafaqimi i shumëpritur me Maldini dhe Massara nuk është zhvilluar ende.

Nuk duhet të vonojë shumë, por tymi i bardhë nuk duhet të jetë gjithsesi aty.

Siç u tha nga Carlo Pellegatti, i cili foli në kanalin e tij zyrtar në YouTube, do të duhet të presim kthimin në Itali të vetë Kessie për një pikë kthese:

“Gjithashtu edhe këtë javë takimi do të zhvillohet javën tjetër – fillon gazetari – vonë në mbrëmje mbërriti lajmi se takimi do të jetë javën e ardhshme…

I

Lajmi që kam thotë se samiti midis Massara, Maldini dhe Kessie do të jetë vendimtar.

Ata do të shikojnë në sy njëri-tjetrin për të mbyllur çdo çështje.

Shpresa është që të ketë një nënshkrim, kontrata thuhet të jetë 5 vjet por Milani do të ishte i gatshëm të binte, qoftë edhe 2-3 vjet, por e rëndësishme është që ata të nënshkruajnë, duke qëndruar në qendër të projektit”

Sipas gazetarit, pra, jo vetëm një takim midis agjentit të Kessie dhe menaxhmentit të Milanit por edhe një samit me mesfushorin, sapo të kthehet nga Tokio, për t’i dhënë fund çështjes së rinovimit…

Prandaj do të duhet të presim edhe pak për të shkruar përfundimisht të ardhmen e “Presidentit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu