Rinovimi i Donnarumma, zbulim i bujshëm: “Raiola nuk dëshiron të nënshkruajë!”

Telenovela për rinovimin e Gianluigi Donnarumma vazhdon të mahnisë me çdo episod, i cili pavarësisht një optimizmi fillestar nuk arrin të marrë fund. Portieri është i lidhur me Milanin, por agjenti i tij, Mino Raiola, “po luan”, duke e bërë klubin të paduruar.

Maldini dhe Gazidis kanë ofruar një propozim përtej tavanit të pagave të vlerësuar në katër milion euro, duke vendosur në pjatë një marrëveshje me vlerë mbi 7.5 milion euro për 5 sezone.

Nga ana tjetër, agjenti i lojtarit kërkon 10 milion për 2 vjet, një kërkesë e papranueshme për arkat dhe politikën kuqezi.

Përmbysja, edhe një herë tjetër, arriti sot me fjalët e Massimo Brambati, prokurorit të njohur, i cili flet për një përçarje midis lojtarit dhe menaxherit të tij.

Dashuria e Donnarumma për ngjyrat kuqezi nuk diskutohet, megjithatë agjenti i tij nuk është sentimentalist dhe kujdeset vetëm për përmbajtjen e negociatave.

Agjenti Massimo Brambati, në mikrofonët e Tutto Mercato Ëeb Radio, lëshon një deklaratë shumë interesante.

Risultato immagini per raiola donnarumma

Agjenti Massimo Brambati, në mikrofonët e Tutto Mercato Web Radio, lëshon një deklaratë shumë interesante.

Këtu është ekstrakti:

“Gigio do të nënshkruante menjëherë, ai dëshiron të qëndrojë në Milano, Raiola dëshiron ta bindë atë që të mos nënshkruajë. Lufta është midis lojtarit dhe agjentit të tij dhe jo midis lojtarit dhe klubit”.

Risultato immagini per massimo brambati

Një lajm që nëse konfirmohet do të ishte i bujshëm dhe do të bënte që kuqezinjtë të kërkonin nga lojtari të ekspozohej në vetën e parë.

Dihet mirë se portieri është një nga idhujt e publikut, dhe pikërisht në këto orë ata i kishin kërkuar portierit një akt dashurie.

Historia, ndërsa ditët kalojnë, e bën klubin të shqetësohet, edhe pse mbetet optimizmi dhe ende nuk po shohin portier tjetër.

Shpresa është që tymi i bardhë të arrijë në ditët e ardhshme, në mënyrë që të lejojë klubin të përqendrohet më mirë në rinovimet e tjera dhe në goditjet e ardhshme për qershorin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu