Rinovimi i Donnarumma, edhe Interi informohet? Gazetari: “Përqindje të barabarta me zero”

Deri tani të gjithë i dimë dinamikat rreth rinovimit të Gianluigi Donnarumma me Milan. Ditët e fundit është e vështirë të flasësh për ndonjë gjë tjetër dhe është absolutisht e pranueshme…

Numri 99 kuqezi, si dhe portieri i parë, është para së gjithash një tifoz i Milanit. Ai gjithmonë ka thënë se është jashtëzakonisht i lidhur me ngjyrat kuqezi; por atëherë pse nuk arrin ky rinovim?

Pretendimet e ekzagjeruara të agjentit të tij, Mino Raiola, po vonojnë marrëveshjen për zgjatjen e kontratës, megjithatë kanë mbetur vetëm dy muaj nga skadimi.

Donnarumma mund të largohet nga klubi i Elliott me zero, dhe për shumë njerëz kjo mund të jetë një hipotezë konkrete…

Ndërkohë, ka shumë thashetheme në treg rreth portierit. Klube të shumta të larta në Evropë do të ishin në gjurmët e tij, dhe ditët e fundit ai ka qenë një qasje këmbëngulëse për Juventus.

Vetëm duke menduar për këtë, duket absolutisht absurde. Por Gigio është portieri më i fortë potencial në botë, dhe është e qartë se nuk ka mungesë ofertash për të; sidomos me mundësinë e blerjes së tij në një transferim falas.

Fabrizio Biasin, një nga gazetarët më me ndikim të sportit në Itali, dhe i besimit zikaltër, u shpreh në këtë drejtim.

Biasin foli për një përfshirje të mundshme të Interit në garën për Donnarumma.

Fabrizio Biasin foli për rinovimin e Gianluigi Donnarumma në ekuilibër në një intervistë të lëshuar për CalcioMercato.it.

Së pari, Biasin theksoi se portieri duhet të marrë një pozicion të qartë dhe të zbulojë se cili është vullneti i tij:

“Donnarumma nuk është më 15 vjeç, tani ai është 22, dhe ai duhet të fillojë të na tregojë se çfarë do të bëjë  kur të rritet”.

Gazetari filloi kështu duke folur për portierin kuqezi.

Më në fund, Fabrizio Biasin përmendi interesin hipotetik të Interit për Gianluigi Donnarumma.

Sipas kësaj, edhe klubi zikaltër, si shumë klube të tjera italiane dhe të huaja, ka marrë informacion mbi situatën aktuale, por shanset e një interesi konkret janë praktikisht të pakta:

“Është e vërtetë që çdo kompani e ka monitoruar këtë situatë. Kur nuk ka marrëveshje, mund të ketë ndodhur që Interi të informohet, por përqindjet e Donnarumma te Inter janë zero”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu