Rinovimi i Calhanoglu, Milani nuk lëviz nga pozita dhe oferta! Agjenti nis të zbutet tani…

E ardhmja e Hakan Calhanoglu duhet të jetë akoma në Milano, por tymi i bardhë për rinovimin e kontratës nuk ka mbërritur ende. Palët nuk janë afër nënshkrimit…

Dje ishte një takim midis Gordon Stipic, agjentit të lojtarit dhe drejtuesve kuqezi. Përballja zgjati rreth një orë e gjysmë. Është bërë një përpjekje për të ngushtuar ndryshimet midis ofertës dhe kërkesës, por një distancë mbetet. Një samit i ri është planifikuar.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se pengesa e bonusit për të kapërcyer për të arritur një marrëveshje mbetet.

Javën e ardhshme do të ketë një takim të ri në përpjekje për të rregulluar këtë detaj të rëndësishëm të kontratës së re të Calhanoglu gjithashtu.

Milani ofron 4 milion euro në sezon, ndërsa Stipic kërkon 5 milion euro në përgjithësi. Në mes shpërblime të famshme për t’u përcaktuar, ose bonuse në bazë të rezultateve specifike individuale dhe/ose ekipore.

Duhet të përcaktohet se cilat janë këto objektiva që duhet të arrihen dhe sa e lehtë është aktivizimi bonusit.

Ka objektiva të lehtë që padyshim që agjenti i preferon dhe ato më të komplikuara që vlerësohen më shumë nga klubi.

Sipas gazetës Tuttosport, përveç shpërblimeve, ekziston edhe nevoja për të negociuar në pjesën fikse sepse agjenti do ta dëshironte atë më të lartë se propozimi (4 milion) nga Milani.

Paolo Maldini, Frederic Massara dhe Ivan Gazidis zbulojnë optimizëm të kujdesshëm në lidhje me arritjen e një marrëveshje me Calhanoglu.

Negociatat kanë vazhduar për një kohë të gjatë, gjithashtu. Milan duhet të përpiqet ta mbyllë atë sa më shpejt të jetë e mundur, gjithashtu për të shmangur këtë situatë që ka pasoja në performancën e lojtarit…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu