Rinovimi i Calabria, Milani ngre ofertën | Përgjigja e mbrojtësit pozitive!

Milani, në një periudhë intensive përsa i përket rinovimeve, po intensifikon gjithashtu kontaktet për kontratat që skadojnë në vitin 2022.

Midis këtyre, kontratat e për Franck Kessie dhe Davide Calabria shfaqen si përparësi.

TuttoSport sot përqendrohet në shtrirjen e mbrojtësit të djathtë i cili po përjeton sezonin më të mirë në karrierën e tij.

 Dy gola kanë arritur tashmë për Calabria këtë vit, ai që ishte i parëndësishëm për Juventusin dhe ai në “Marassi” kundër Genoa.

Ajo që godet nga mbrojtësi i rritur te ekipi i të rinjve është pjekuria e madhe, veçanërisht në zbatimin taktik, pasi ai shpesh është përdorur si mesfushor në sezon.

Situata kontraktuale e Calabria është akoma e qëndrueshme, me marrëveshjen që skadon më 30 qershor 2022, por Milani dëshiron të shmangë vonesat që po komplikojnë rinovimet këtë sezon.

Gazeta torineze shkruan për një rritje të konsiderueshme të ofruar për lojtarin, më shumë se dyfishi i pagës aktuale: në fakt oferta parashikon një pagë prej 2.2 milion euro, më shumë se dyfishi krahasuar me 1 mln euro e 100 mijë euro shpërblime të marra nga marrëveshjen e vjetër.

Një marrëveshje që kënaq lojtarin dhe që mund të zyrtarizohet para Evropianit këtë verë, ku mbrojtësi i ri i ri shpreson të marrë pjesë si protagonist.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu