Rinovimi bëhet i vështirë! Maldini ka dy ide për të zëvendësuar Calhanoglu

Qëndrueshmëria e Hakan Calhanoglu në Milano është në dyshim të fortë. Negociatat për rinovimin e kontratës kanë ngecur! Shpresohet që gjatë pushimit kombëtar palët të afrohen, por nuk është e lehtë.

Sipas zërave më të fundit nga tregu i transferimeve, agjenti Gordon Stipic ka kërkuar një pagë prej 7 milion euro për klientin e tij. Oferta nga Milani arrin 4 milion, duke përfshirë bonuse. Me një distancë kaq të madhe arritja e një marrëveshjeje nuk është aspak e thjeshtë.

Disa kohë më parë Calhanoglu kishte shprehur dëshirën e tij për të qëndruar në Milano, por kohët e fundit ajo nuk është përsëritur.

Lojtari nuk ka marrë më një pozicion pavarësisht thashethemeve të shumta që qarkullojnë rreth tij. Drejtuesit shpresojnë të arrijnë një marrëveshje për rinovimin e kontratës së tij, por gjithashtu duhet të vlerësojnë alternativat.

Sot gazeta Tuttosport shpjegon se një lamtumirë e mundshme nga Calhanoglu mund të lejojë që Milani të ketë para për të paguar Brahim Diaz. Spanjolli që erdhi në huazim nga Real Madrid po bën shumë mirë dhe Maldini nuk do ta kishte mendjen ta mbante atë mbrapa.

Stefano Pioli po e vlerëson atë dhe do të ishte në favor të një konfirmimi.

Një ide që ngacmon për të zëvendësuar përfundimisht Calhanoglu është gjithashtu Dominik Szoboszlai.

Talenti 20 vjeçar i Red Bull Salzburg ka një klauzolë rezolucioni prej 25 milion dhe është e lakmuar nga disa klube. Hungarezi tashmë ka qenë në vëmendjen e Milanit në të kaluarën, i cili në çdo rast vlerëson edhe zgjidhje të tjera në rast të lamtumirës së Hakan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu