Rinovimet e Donnarumma dhe Calhanoglu, flet Milani: “Po bëhet përpjekje e rëndësishme…”

Drejtori sportiv i Milanit, Frederic Massara u intervistua nga Sky Sport në para ndeshjes Milan-Crvena Zvezda dhe u ndal sidomos te rinovimet e Donnarumma dhe Calhanoglu.

“Dialogu vazhdon, shpresojmë të arrijë një negociatë të lumtur. Klubi është i vetëdijshëm për vlerën e këtyre lojtarëve, po bën përpjekje të rëndësishme, shpresojmë të arrijmë një zgjidhje pozitive shpejt edhe për Donnarumma”.

Për momentin: “Ne duhet të përpiqemi të rifillojmë rrugën e virtytshme, duhet të tregojmë se jemi duke u rritur, nuk jemi të shqetësuar siç përshkruhet, ne jemi të sigurt se kjo skuadër mund të vazhdojë të bëjë shumë mirë nga tani në fund të sezoni”.

Për Ibrën në Sanremo: “Kjo nuk na shqetëson aspak, ne tashmë ishim të vetëdijshëm për këtë angazhim para nënshkrimit. Ne jemi shumë të qetë, mund të menaxhojmë disa seanca trainimi të personalizuara të Ibrahimovic. Ai do të vazhdojë të kontribuojë në rritjen e ekipi gjithashtu nga Sanremo”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu