Rindizet derbi i merkatos në Serie A! Milan dhe Interi synojnë lojtarin falas

Rindizet derbi i radhës në tregun e transferimeve midis Milanit dhe Interit. Redaksia e Calciomercato.it është e sigurt për këtë, duke folur për milanezët e interesuar për të njëjtin qëllim.

Në këtë rast, të dy klubet e Milanos do të ishin në gjurmët e një mbrojtësi qendror, mjaft të njohur për mjedisin e Serie A, i cili është i gatshëm të lirohet pa asnjë kusht në qershor 2021.

Futbollisti në fjalë është Nikola Maskimovic.

Serbi i Napolit ka shumë të ngjarë të largohet nga klubi azzurri verën e ardhshme, kur kontrata e tij do të skadojë, duke përjashtuar një kthesë që aktualisht konsiderohet e vështirë.

Napoli, emergenza difesa. Oltre allo squalificato Koulibaly si ferma anche  Maksimovic: la situazione - Fantamagazine

Maksimovic është i pakënaqur me aktivizimin te blutë: marrëdhënia me Rino Gattuso nuk duket se është më e mira, pasi që në verë flitej për shitjen e tij.

Përveç kësaj, dyshja Manolas-Koulibaly aktualisht konsiderohet e paprekshme në mbrojtjen e Napolit.

Rinovimi është një hipotezë që duhet hedhur poshtë. Nga ana tjetër, Milan dhe Inter janë dy opsione konkrete për të ardhmen e Maksimovic, i cili do të vlerësonte akoma një nënshkrim në Itali, mbase në një klub edhe më prestigjioz se ai Napolit.

Calciomercato Inter, sgambetto di Marotta al Milan: è sorpasso - Pagina 2  di 2 - Footballnews24.it

Milani mund ta konsiderojë atë si një alternativë të vlefshme për bashkatdhetarin Nikola Milenkovic të Fiorentinës, një objektiv i deklaruar për mbrojtjen.

Afrimi i Maksimovic pa ndonjë kusht do të ishte një mundësi e jashtëzakonshme.

Interi do të përpiqet të kompletojë mbrojtjen me tre, në vështirësi të dukshme në ndeshjet e para të sezonit.

Por gjithashtu kujdes nga Valencia dhe Marseille, të cilët kohët e fundit kanë shfaqur interesim rreth serbit.

Nuk mund të përjashtohet që një ofertë mund të mbërrijë në Napoli tashmë për tregun e janarit, padyshim me shifra me kosto të ulët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu