Rikuperohet edhe një lojtar. Shtohen alternativat e Piolit, por në derbi nuk ka eksperimente!

Milani i bashkon “copëzat” përsëri. Pas rikuperimeve të Alessio Romagnoli dhe Zlatan Ibrahimovic, kuqezinjtë tani kanë edhe Andrea Conti përsëri në dispozicion.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, mbrojtësi zhvilloi të gjithë seancën stërvitore me grupin. Conti ishte jashtë për shkak të dëmtimit që nga 21 korriku, ose nga ndeshja kundër Sassuolo, në të cilën vetë Romagnoli u desh të largohej herët.

Pastaj një tjetër operacion në gju dhe tani kthimi në fushë.

Karriera e Conti në Milano deri më tani është shënuar nga dëmtimet, të cilat e kanë penguar atë të tregojë cilësitë që e dalluan te Atalanta. I gjithë mjedisi i Milanit shpreson që mbrojtësi do të jetë në gjendje të japë gjithçka dhe ky sezon mund të jetë i duhuri, tani që edhe ekipi është rritur! Jo më kot nuk e huazuan te Parma.

Kthimi i Conti vlerësohet veçanërisht sepse i siguron zgjidhje të mëtejshme Stefano Pioli për krahun e djathtë, por nuk ndryshon hierarkitë e rolit.

Për momentin forma më e mirë është Davide Calabria dhe me sa duket ai do të luajë në derbin e së shtunës kundër Inter.

Ish anësori i Atalanta tani do të duhet të luftojë me ardhjen e re Diogo Dalot, i cili mund të luajë në të dy anët, i djathtë dhe i majtë. Karakteristika të ngjashme midis dy lojtarëve, veçanërisht të prirur për shtytje sulmuese. Portugezi mund të gjejë hapësirë ​​gjatë ndeshjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu