Rikthimi te Suedia, Ibrahimovic: Nuk u thërrit Zlatan, por lojtari!

Zlatan Ibrahimovic u kthye te Suedia pas 5 vitesh mungesë. Në një intervistë me kanalin YouTube të Federatës Suedeze të Futbollit, sulmuesi kuqezi i Milanit foli për rikthimin te kombëtar suedez përsëri, pas njoftimit të kthimit të tij zyrtar në skuadër për ndeshjet e ardhshme të përzgjedhjes së Andersson:

“Unë nuk dua të konsiderohem dhe të thirrem për atë që bëra vite më parë, por për atë që mund të jap tani. Unë nuk mund të jem lojtari që isha 5, 10, 15 ose 20 vjet më parë.

Tani kam një fizik krejt tjetër dhe një lojë krejt tjetër. Por mbaj një nivel shumë të lartë fizik. Nuk duhet të shqetësoheni. Unë nuk jam në listën e skuadrës sepse emri im është Zlatan dhe unë jam Ibrahimovic.

Kjo është për shkak të asaj që mund të jap në skuadër dhe asaj që kam arritur. Mendoj se e meritoj”, i tha Ibrahimovic bashkëbiseduesit të tij.

Takimi me trajnerin Andersson – “Ishte shumë pozitiv. Ne shqyrtuam gjithçka dhe vumë një vijë për gjithçka që është thënë apo ka ndodhur në të kaluarën.

Ne folëm me respekt midis nesh. Kam gjetur në Janne bashkëbisedues të qartë dhe të drejtpërdrejtë. Takova një fitues, e njoh këtë karakteristikë te vetja ime.

Unë e njoh atë mentalitet në vetvete. Kur je futbollist në një nivel të caktuar dhe ke mundësinë të përfaqësosh vendin tënd është gëzimi më i madh që të jesh në gjendje ta bësh këtë. Është me krenari dhe nder që do të vesh fanellën e kombëtares”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu