Rikthimi i Bennacer! Më i lumturi ndihet Kessie. Komenti i “presidentit” bën xhiron e rrjeteve sociale

Përveç fitores së bukur të mbrëmjes së sotme kundër Fiorentina, Milani mund të buzëqeshë edhe për kthimin e Ismael Bennacer në fushë.

Algjeriani ka kaluar një sezon të tmerrshëm për shkak të dëmtimeve të muskujve që e kanë mbajtur atë jashtë loje për shumë kohë (gati 3 muaj)

Pas largimit nga fusha në dhjetor, Ismael respektoi kohën e tij të rikuperimit nga dëmtimi në mënyrën më të mirë të mundshme.

Photo LaPresse – Spada January 30 , 2021 Bologna Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 – Serie A Bologna vs Ac Milan In the pic: Ismael Bennacer Franck Kessie PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xSpada/LaPressex

Por më pas, ai në të vërtetë luftoi për të gjetur vazhdimësinë e duhur, pasi ishte subjekt i përsëritjeve të mëdha të dëmtimit muskulor…

Sot, në stadiumin Artemio Franchi në Firence, Bennacer u fut nga Pioli në pjesën e dytë, në vend të Sandro Tonali.

Ishte një kënaqësi e madhe të shihej përsëri me topin në këmbë, këtë herë shumë i vendosur dhe pa probleme muskulore. Madje më i guximshëm se atëherë kur u kthye për t’u ndalur sërish.

Me siguri ishte e pashmangshme të vërehej kontributi teknik i vendosur menjëherë nga algjeriani. Ndërprerja dhe faza e shkëlqyeshme e ndërtimit, pavarësisht mungesës së gjatë nga fusha.

Dhe për Ismën do të ketë qenë edhe më e bukur të gjejë shokun e tij historik, atë me të cilin krijoi një nga çiftet më të mira të mesfushës në të gjithë Evropën.

Franck Kessie dhe Ismael Bennacer përfaqësuan, për pothuajse dy sezone, kombinimin perfekt sasi-cilësi nga i cili mund të menaxhonin të gjithë ndeshjen e Milanit.

Dy pika fikse, një për njëri-tjetrin dhe për shokët e ekipit. Edhe pse algjeriani mbërriti në Milano vite më vonë sesa lojtari nga Bregu i Fildishtë, të dyve iu desh shumë pak për t’u akorduar në të njëjtën valë, gjithashtu falë intuitës së Piolit për t’i vendosur përkrah njëri-tjetrit në mesfushë.

Prandaj, Isma dhe Franck, më në fund e kanë gjetur njëri-tjetrin dhe mund të kompensojnë kohën e humbur duke dhënë më të mirën e tyre në këtë finale të sezonit.

Me rastin e fitores dhe kthimit të tij në fushë, Ismael Bennacer shpërndau një postim në Instagram: komenti i Kessie më poshtë zbulon të gjithë vlerësimin dhe admirimin e tij për shokun e tij algjerian.

Ismael Bennacer, pasi u kthye në fushë sot kundër Fiorentina, publikoi një postim në Instagram me një foto të tij nga ndeshja dhe me diçiturën poshtë: “Më kishte marrë malli për këtë ndjenjë, forca Milan!”.

Shoku i repartit komentoi mbi postimin duke shkruar “Mjeshtri u kthye”, duke nënvizuar klasin e shkëlqyeshëm të Isma dhe lumturinë që më në fund gjeti krahun e tij të djathtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu