Rikthehet një ide e vjetër e sulmit: 9 gola në 13 ndeshje pas dëmtimeve!

Olivier Giroud mbetet zgjedhja e parë e Milanit për sulmin. Rinovimi me Chelsea ka ngadalësuar operacionet, por sigurisht nuk i ka ndaluar ato.

Prandaj, Maldini dhe Massara do të insistojnë te francezi, por nëse marrëveshja shkon keq, ata do të vazhdojnë të kërkojnë një qendërsulmues.

Sepse Pioli ka nevojë për një sulmues tjetër veç Ibrahimovic.

IDEA MILIK – Sipas edicionit të sotëm të La Gazzetta dello Sport, gjithçka çon tek Arkadius Milik, 27 vjeç, një profil i njohur tashmë për Serie A.

Sezonet e tij në Napoli janë komprometuar nga dy lëndime në gju, por tani polaku është mirë. Dhe muajt e fundit te Marseille e vërtetojnë atë: trembëdhjetë ndeshje radhazi si titullar dhe 9 gola në Ligue1.

Milik është huazuar nga Napoli deri në 2022, me detyrimin e blerjes nga OM: rruga është pra përpjetë, por Milani do të kishte akoma hapësirë ​​për të hyrë.

Kuqezinjtë gjithashtu e pëlqejnë shumë Vlahovic, por pengesa më e madhe mbetet vlerësimi i bërë nga Fiorentina: të paktën 60 milion.

Scamacca është gjithashtu në fletoren e Milan, por gjithashtu në këtë rast Sassuolo, pronari i kartonit, nuk do të japë zbritje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu