Repubblica: Milani merr vendim për Daniel Maldini!

Në këtë fazë të përgatitjes Stefano Pioli po vlerëson disponueshmërinë dhe rritjen e disa të rinjve në skuadrën e tij.

Një nga talentet më të mira të Milanit sot është padyshim Daniel Maldini. Djali i Paolos, i lindur në 2001 bëri përshtypje në ndeshjen miqësore kundër Monza, duke shënuar një gol të shkëlqyer nën sytë e babait të tij Paolo.

Një sulmues i majtë me një të djathtë të rafinuar dhe një ritëm të shkathët dhe të shpejtë. Daniel do të përpiqet, edhe nëse do të jetë pothuajse e pamundur, të lëvizë sipas linjave të familjes dhe paraardhësve të tij brenda Milanit.

Ndërkohë, siç raportohet nga Repubblica, e ardhmja e tij e afërt tashmë është shënuar: Milani dëshiron të mbajë pranë Maldinin e vogël. Klubi ka vendosur të refuzojë dhe mos dëgjojë ofertat e huazimit.

Shumë menduan se Maldini mund të përfitonte duke luajtur të paktën një sezon larg shtëpisë, në huazim në një Serie B ose një klub të rangut të ulët.

Milani, megjithatë, i ka mohuar të gjithë: Daniel është pjesë e ekipit të parë dhe do të bëhet një burim për Pioli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu