Repubblica: “Milan, po vjen sulmuesi! Por sakrifica mund të jetë më e madhe”

Pas Olivier Giroud, Milani po synon të mbyllë akordin për një sulmues të ri: këtë herë, megjithatë, është një lojtar i ri në moshë, me të vërtetë shumë i ri, pasi po flasim për Kaio Jorge, i datëlindjes 2002.

Sulmuesi brazilian ka zgjedhur kuqezinjtë dhe kontrata e tij skadon më 31 dhjetor dhe për këtë arsye në janar ai mund të largohej nga Santos me parametra zero.

Por, siç dihet, Milani do të donte ta bënte operacionin menjëherë duke e vendosur talentin brazilian në dispozicion të Stefano Pioli menjëherë, duke paguar një dëmshpërblim të vogël për klubin karioka.

Sipas asaj që Repubblica raportoi në stendat e lajmeve këtë mëngjes, Milani është afër mbylljes së blerjes së Kaio Jorge: marrëveshja nuk është përcaktuar ende, detajet mungojnë, por në fund do të bëhet.

Dhe kështu kuqezinjtë, pas Giroud, janë të gatshëm t’i ofrojnë një tjetër sulmues Piolit i cili mund t’i japë një dorë Zlatan Ibrahimovic.

Ideja e menaxherëve të Milan është që braziliani i ri të rritet në mënyrën më të mirë përkrah dy qendërsulmuesve me përvojë si suedezi dhe francezi.

LEAO-PREMIER? – Me ardhjen e Kaio Jorge, mund të jetë Rafael Leao, i cili ka disa admirues në Angli, ai që do të lironte vend.

Shumë ishin të bindur se sezoni i kaluar mund të ishte ai i shenjtërimit përfundimtar, por vazhdojnë ende luhatjet e portugezit.

Dhe kështu qëndrimi i tij në Milano tani është në dyshim, veçanërisht nëse një tjetër sulmues i ri arrin dhe nëse oferta e duhur vjen nga Britania.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu