Repubblica: E ardhmja e Romagnolit e shënuar! Gati transferimi falas

Sipas asaj që shkruan Repubblica, Lazio për verën e ardhshme do të kishte bllokuar tashmë Alessio Romagnolin, mbrojtësin e Milanit dhe kapitenin kuqezi, të ulur kohët e fundit në stol si rezervë.

Kontrata e tij do të përfundojë më 30 qershor dhe mbrojtësi qendror tashmë ka vendosur të mos rinovojë.

Pavarësisht se ka luajtur në ekipet e të rinjve të Romës, ai është një tifoz i Lazios dhe mund të jetë përforcimi i parë për mbrojtjen e Sarrit në funksion të kampionatit të ardhshëm.

Me kusht, megjithatë, që paga të ulet: 6 milion euro bruto në vit (aktuale) janë jashtë mundësive për arkën bardhekalter.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu