“Reparti i sulmit kuqezi top. Serie A nuk ka lider, mund të bëhet çdokush këtë sezon”

Mario Sconcerti, dekani i gazetarisë sportive dhe komentatori i TMW Radio, foli për Milanin si më poshtë:

Çfarë mendoni për Milanin?
“Ata bënë një gjë të madhe, edhe nëse e shohim futbollin si një gjë familjare dhe për këtë arsye ndihemi të tradhtuar.

Ata nuk donin të merreshin me Donnarumma dhe Calhanoglu. Lojtarët janë gjithmonë të lirë, është normale që dikush të largohet sepse ligji parashikon këtë: Milani bëri mirë sepse mbase i pari që tha që, duke mos arritur shifra të caktuara, ata i lanë lojtarët të lirë të vendosnin.

Ata nuk arrijnë më shumë se një shifër e caktuar, nuk më duket ide e keqe. Mentaliteti është shumë korrekt, nuk janë vendime që varen prej tyre. Ata po shfrytëzojnë cilësinë e emrit dhe markës së Milanit, për të cilën vijnë lojtarët e Real Madrid dhe Chelsea”.

A po çlirohen nga Ibrahimovic?
“Ata janë një ekip i shkëlqyeshëm që, si të gjithë, kanë probleme në të pasurit një qendërsulmues të rregullt. Ibrahimovic është shumë i rregullt, por ai është 40, Giroud 35. Por ekipi sulmues është i kompletuar nga Rebic dhe Leao: është një departament i shkëlqyeshëm sulmues.

Vëmendje gjithashtu. Pioli nuk ka shumë punë dhe e nis nga bazat e duhura. Shumë stola kanë ndërruar… Ai dhe Allegri fillojnë në avantazh sepse ata luajnë në shtëpi. Le të shohim gjithashtu se çfarë do të ndodhë me Romën, sepse Mourinho nuk mbetet me duart bosh.

Kjo është koha e duhur për ata që duan të hyjnë në borxhe, nëse tashmë nuk kanë shumë borxhe. Por është një turne pa lider, për ata që duan të bëhen të tillë, ky është turneu i duhur” .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu