Renditja e bomberave, Ibra super: është në 10 më të mirët evropianë në vitin 2020!

UEFA ka azhurnuar renditjen e shënuesve për vitin 2020 në pesë ligat më të mira evropiane (Franca, Italia, Gjermania, Anglia dhe Spanja).

Në epërsi, falë golit kundër Lazio, Cristiano Ronaldo ka marrë vendin e parë.

Portugezi i Juventusit është 27, përpara Robert Lewandowski (26) dhe Ciro Immobile (22).

Në top 10 është edhe Zlatan Ibrahimovic, i cili ndodhet në vendin e pestë me vetëm një gol larg nga Erling Haaland.

Suedezi i Milanit po fiton derbin me Romelu Lukaku të ndaluar në 16 qendra.

Në mesin e italianëve dallohet edhe prania e Ciccio Caputo, gjithashtu me 18 gola dhe përpara Lionel Messi, i cili mbyll top 10 me 15 gola.

1 – Cristiano Ronaldo (Juventus) – 27 gola

2 – Robert Lewandowski (Bayern Munchen) – 26 gola

3 – Ciro Immobile (Lazio) – 22 gola

4 – Erling Haaland (RB Salzburg / Borussia Dortmund) – 19 gola

5 – Zlatan Ibrahimović (Milano) – 18 gola

6 – Francesco Caputo (Sassuolo) – 18 gola

7 – Mohamed Salah (Liverpool) – 18 gola

8 – Romelu Lukaku (Inter) – 16 gola

9 – Danny Ings (Southampton) – 15 gola

10 – Lionel Messi (Barcelona) – 15 gola

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu