Rebic-Silva: dy hipoteza për operacionin sekret të mbyllur nga agjenti shqiptar!

Firma e Rebic deri në vitin 2025 te Milani ishte e pritshme duke parë që vetëm dy ditë më parë Frankfurt zyrtarizoi Andre Silva deri në vitin 2023…

Boshti Itali-Gjermani gjeti gjuhën e përbashkët pa pritur fundin e huazimit deri verën e ardhshme (sipas kontratave).

Por, misteri se sa realisht u paguan Andre Silva dhe Rebic nga Franfkurt dhe Milan ndoshta do të zbulohej plotësisht kur të publikohen bilancet e klubeve…

Deri atëherë, shumë mister dhe hipoteza. Dy nga të cilat i ka publikuar sot Gazzetta dello Sport, duke u nisur nga komunikata e Frankfurt: “Dy klubet kanë vendosur mos publikojnë detajet e transferimit”…

Spektator i kësaj tratative të ndjekur dhe mbyllur brenda 48 orësh nga Fali Ramadani është Fiorentina e Commisso, që zotëron 50% të kartonit të kroatit.

Hipoteza 1 – Sipas “Bild”, hipoteza e parë është blerja e Andre Silva 9 mln euro nga Frankfurt dhe Rebic me zero te Milani. Kuqezinjtë humbasin disa para te portugezi, por i fitojnë te kroati, që peshon zero te bilanci i kartonit. Praktikisht, Milani ka vlerësuar Silva 34 mln euro kurse Frankfurt Rebic 25 mln euro. Kështu kuqezinjve u është paguar diferenca 9 mln euro dhe kaq!

Hipoteza 2 – Gazzetta flet për dy këste prej 9 mln eurosh për Andre Silva dhe po e njëjta rrugë për Rebic. Kështu Fiorentina do të fitonte 4.5 mln tani dhe po aq në 2021! Por, gjithçka mbetet për tu parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu