“Rebic ka një problem psikologjik por do ta kalojë sa të kthehet Zlatan”

Ante Rebic nuk po kalon shumë mirë në fillim të sezonit: asnjë gol i shënuar deri më tani për sulmuesin kroat, i cili udhëtoi me një mesatare prej një goli për ndeshje sezonin e kaluar (pjesa e dytë e edicionit natyrisht pasi deri në janar nuk ka luajtur thuajse fare).

Në këtë drejtim, Luca Serafini, një gazetar i njohur sportiv dhe tifoz i Milan, foli për mikrofonat e Milan TV.

“Rebic duhet të zhbllokohet, duhet të rifitojë besimin. Lëndimi i bërrylit po e prek atë shumë.

Shpresoj që ai mund të rritet kur Ibrahimovic të kthehet dhe ai do të jetë në gjendje të luajë si anësor. Rebic ka klas të shkëlqyeshëm, por nuk synon më kundërshtarin si më parë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu