“Reali ka frikë mos pendohet për Diaz ndaj vendos kushtin”, gazetari i Sky Sport shpjegon pse akordi ende nuk ka ardhur

E ardhmja e Brahim Diaz është ende pezull. Edhe pse presidenti i Real Madrid u ekspozua duke thënë se “do të ishim të lumtur që Brahim Diaz të vazhdonte të tregonte talentin te Milani nëse nuk ka vazhdimësi në Madrid”, fjalët e Florentinos nuk janë dokumente…

Manuele Baiocchini, i cili foli për Sky Sport 24, dha disa detaje mbi negociatat midis Milanit dhe Real Madrid për spanjollin me origjinë marokene:

“Lojtari në lojë midis Milanit dhe Realit është Brahim, Florentino Perez tha se nuk ka mundësi të tjera, Brahim ose do të qëndrojë në Madrid ose nëse ikën do të luajë për Milanin.

Problemi është se Milani do të donte të bënte një huazim me të drejtën e blerjes prej rreth 20 milion euro, Real Madrid, i cili beson fuqimisht në potencialin e këtij djali, mendon se e drejta e blerjes që Milani duhet të vendosë në këtë negociatë duhet të jetë shumë më e lartë.

Ne nuk e dimë shifrën e saktë, por e dimë që Real Madrid do të donte shumë para për t’u siguruar që Milani përfundimisht të blinte Brahim pas dy vitesh huazim.

Madje, ata do të donin të futnin një riblerje sepse kanë frikë mos pendohen.

Negociatat nuk janë të lehta por Milani është i bindur se mund t’ia dalë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu