Reali i ka frikën nuhatjes së Maldinit, shifra dhe formula mbi Diaz! Rasti “Theo” mëson

Milani dëshiron ta mbajë Brahim Diaz, nuk ka dyshim për këtë. Fantazisti spanjoll ka bindur Stefano Piolin dhe menaxhmentin, kështu që po zhvillohen manovra për të gjetur akordin.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë në dialog me agjentin e lojtarit dhe Real Madrid për të kërkuar një marrëveshje. Ish-talenti i Manchester City e gjeti veten shumë mirë në Milano, ai kishte mundësinë për të luajtur pas një sezoni e gjysmë në Spanjë të kaluar pa shumë hapësirë.

Me fanellën kuqezi ishte në gjendje të tregonte cilësitë e tij dhe potencialin që ka për të ardhmen.

Sot La Gazzetta dello Sport shkruan se Milani do të donte të mbante Brahim Diaz me formulën e huasë dy-vjeçare, duke vendosur të drejtën e blerjes në 20 milion euro.

Real Madrid e vlerëson lojtarin pak më shumë dhe mund të përpiqet të përfshijë detyrimin për të blerë kartonin në 2023.

Ekziston optimizëm për arritjen e një marrëveshjeje, edhe nëse shifrat dhe detajet e formulës së transferimit janë akoma nën diskutim.

Një asistim për operacionin mund të vijë nga Carlo Ancelotti, i cili nuk duket i gatshëm të vërë bast te playmaker nga Malaga.

Prandaj, klubi është i hapur për të negociuar shitjen.

Sidoqoftë, do të dëshironim të shtonim se nuk përjashtohet që Real Madrid të kërkojë të drejtën e riblerjes në favor të tyre për t’u përfshirë në marrëveshje.

Edhe nëse sot Brahim Diaz nuk duket të jetë pjesë e projektit të Ancelotti, për të ardhmen skenari mund të ndryshojë dhe blancos mund të përpiqen t’i rrëmbejnë Maldinit një të drejtë për të blerë përsëri kartonin në rast se Milani ushtronte opsionin pas dy vitesh. Negociatat janë duke vazhduar, por frika madrilene quhet rasti “Theo Hernandez”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu