Real-Milan, disa emra në tryezë! Raportet mes Maldinit dhe Perez mbeten të shkëlqyeshme

Milani dhe Real Madrid mund të ritakohen në qershor për të biseduar mbi merkaton! Ka shumë emra në tavolinë dhe sigurisht e ardhmja e Brahim Diaz. Por, një emër “pickon” Maldini…

Po flasim për Alvaro Odriozola, në një sezon saktësisht jo emocionues. Mbrojtësi spanjoll, i lindur në 1995, ka mbledhur vetëm trembëdhjetë ndeshje me fanellën e Real Madrid, për një total prej 756 minutash.

Nuk mund të përjashtohet mundësia që në fund të sezonit lojtari të vendosë të largohet nga blancos, gjithashtu sepse për Zinedine Zidane, Daniel Carvajal vazhdon të jetë titullari.

Sipas asaj që u raportua në Spanjë nga Fichajes.net, Milan do të ishte gjithashtu në gjurmët e Odriozola. Mbrojtësi i djathtë do të ishte zëvendësimi perfekt i Diogo Dalot, i destinuar të kthehet te Manchester United në fund të sezonit.

Për lojtarin, megjithatë, nuk janë vetëm kuqezinjtë të interesuar: vëmendje edhe nga Everton i Carlo Ancelotti, i cili do të kishte ofruar një huazim dy-vjeçar me detyrimin e blerjes. Lyon do të donte gjithashtu Odriozola, për të cilin do të ishte gati një çek për 15 milion euro.

Jo vetëm Alvaro Odriozola, ka kaq shumë lojtarë të Real Madridit që janë lidhur me Milanin në periudhën e fundit. Ai që është më afër duket të jetë Lucas Vazquez. Ditët e fundit, nga Spanja kanë ardhur lajmet se nëse anësori vendos të mos rinovojë me Real, do të pranonte propozimin nga Maldini dhe Gazidis.

Vëmendje gjithashtu për profilet e Isco, i cili mund të largohet nga Reali nëse Zidane konfirmohet në stol, dhe Ceballos. Mesfushori do të kthehet në Madrid pas huazimit të tij dy-vjeçar te Arsenal dhe po kërkon stabilitet dhe një projekt që mund të mbështetet tek ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu