Real Madrid refuzon ofertën e Milanit për Brahim Diaz! Palët vazhdojnë bisedimet

Brahim Díaz është duke triumfuar te Milani ku është në huazim nga Real Madrid deri në fund të sezonit pa mundësi blerjeje. Sidoqoftë, drejtuesit kuqezi duan të nënshkruajnë 21-vjeçarin.

Kjo sigurohet nga shtypi italian që shpjegon se Milani synon të takohet së shpejti me Real Madrid për të diskutuar mundësinë e marrjes së shërbimeve të Brahim përgjithmonë.

Sipas mediave italiane, oferta e Milanit do të ishte 25 milionë euro, një propozim që, në parim, fillimisht është refuzuar nga Real Madrid.

Brahim Díaz ka një kontratë me Real Madrid deri në qershor 2025 dhe klauzola për prishje kontrate është 750 milion euro.

Ai është një lojtar që Zidane pëlqen dhe Real Madrid nuk do t’i pranonte ato 25 milionë euro.

Sidoqoftë, Corriere dello Sport siguron që Milani ka një tjetër alternativë me Brahim që është të kërkojë nga Real Madrid për një vit tjetër në huazim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu