“Real Madrid po mendon të kthejë Theo Hernandez, ka një plan”

Nuk ka dyshim se Theo Hernandez është një nga goditjet më të suksesshme të Milanit në vitet e fundit në tregun e transferimeve. Performanca e mbrojtësit francez ka qenë në një nivel të lartë deri më tani.

Kur Paolo Maldini vendosi të investojë 20 milion euro për këtë operacion, kishte pak skepticizëm në Itali. Sidoqoftë, u deshën vetëm disa ndeshje që ish-lojtari i Real Madrid të bindte të gjithë.

Ka shumë shfaqje të shkëlqyera krahasuar me ato negative, bilanci është absolutisht pozitiv dhe ka hapësirë ​​për përmirësim për të ardhmen…

Theo Hernandez është i lumtur te Milani dhe gjithmonë ka treguar se kujdeset për fanellën kuqezi. Për më tepër, fakti që ai u zgjodh direkt nga Maldini përfaqëson një krenari të madhe për të.

Tifozët vlerësojnë shumë të majtët francezë dhe shpresojnë se ai do të qëndrojë në Milano për një kohë të gjatë.

Por nga Spanja është DonDiario.com të zbulojë se Real Madrid po vazhdon të ndjekë Theo Hernandez dhe po shqyrton mundësinë e blerjes së tij në të ardhmen.

Një sulm i mundshëm – raporton burimi – mund të ndodhë në verën e vitit 2023 kur ish-Atletico do të jetë një vit pas skadimit të kontratës së tij me Milanin.

Për momentin, plani i Real Madrid për krahun e majtë është të përqendrohet te Ferland Mendy dhe të konsiderojë ushtrimin e opsionit të blerjes për Sergio Reguillon, i cili mund të kthehet nga Tottenham për rreth 40 milion.

Pa harruar që është Marcelo, kontrata e të cilit skadon në qershor 2022 dhe një përjashtim në seancën tjetër të tregut të transferimeve nuk përjashtohet.

Real Madrid, sipas DonDiario, ka në plan të vlerësojë një rikthim në fanellën e bardhë për dy vjet nga Theo Hernandez. Atëherë lojtari do të ketë më shumë përvojë dhe do të jetë më i pjekur për të shkuar në shtëpi.

Për periudhën afatshkurtër, planet e klubit duket se janë të ndryshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu