Real Madrid-Milan, dialogjet vazhdojnë! E vërteta “Nacho”

Merkato në aksin Milan-Madrid nuk duket se ka mbaruar. Pas ardhjes së Brahim Diaz, Milani ende dëshiron të peshkojë te skuadra e Realit për t’u forcuar.

Këtë herë mendojmë për mbrojtjen. Dhe konfirmimet mbërrijnë nga Spanja për pistën Nacho Fernandez, që mund të largohet nga “blancos”.

Sipas Todofichajes.com, Milani është informuar për Nacho. Dialogu ka filluar gjatë negociatave për afrimin (me huazim) të Diaz.

Nacho ka lindur në 1990, një mbrojtës jo shumë i ri, por Milani mund të vinte bast mbi të, gjithmonë duke u përpjekur me formulën e huazimit dhe si ide në fund të merkatos nëse nuk do të arrijë një nga objektivat e tjerë për mbrojtës krahu.

Në kampionatin e fundit në Liga Nacho luajti vetëm 6 ndeshje, edhe për shkak të disa dëmtimeve. E ardhmja e tij në Real duket të jetë e paqartë, kështu që opsioni i Milanit nuk duhet të nënvlerësohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu