Real Madrid me plan konkret për Donnarumma-n

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma është një nga lojtarët që Real Madridi i ka në vëmendje verën e ardhshme.

Sipas një raporti nga Don Diario, Real Madrid është në kërkim të mundësive të mundshme të zgjuara në treg, në funksion të sezonit 2021-22, duke përfshirë lojtarët që duket se nuk kanë gjasa të zgjasin kontratat e skaduara, por janë yje të klubeve të tyre aktuale.

Raportohet se disa lojtarë që Los Blancos i kanë rënë në sy, është Donnarumma që është njëri prej tyre.

21-vjeçari aktualisht është kontraktuar me Milanin deri në Qershor 2021, dhe duket se nuk është më i afërt të kërkojë një marrëveshje të re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu