Reagon Maignan pas operacionit, postimi i tij dhe Shqiponja kuqezi: “Krahu im i majtë u godit por…”

Lajmi për operacionin e Mike Maignan ishte zhgënjyes dhe trondites per tifozet e Milanit, drejtuesit por edhe shoket e skuadres.

Portieri kuqezi iu nënshtrua një operacioni artroskopik në dorën e majtë sot dhe do të duhet të qëndrojë jashtë për rreth dy muaj. Përveç lëndimit të thjeshtë, Magic Mike raportoi një dëmtim në pjesën e prekur. Kaq shumë zhgënjim për kuqezinjtë, të cilët do të duhet të bëjnë pa një shtyllë kurrizore të ekipit…

Milani u mbrojt menjëherë me nenshkrimin e Antonio Mirante. Një veprim legjitim që synon të shtojë përvojë në departamentin e portierëve.

Por është e qartë se klubi, shokët e skuadrës dhe tifozët mezi presin të shohin përsëri Mike Maignan në portë. Francezi ka dhuruar qetesi dhe siguri në një kohë shumë të shkurtër dhe mospasja e tij në dispozicion për kaq gjatë shkakton kaq shumë zhgënjim.

Vetë Maignan, megjithatë, tha se eshte i sigurt për kthimin e tij në fushë. Portieri ka publikuar një postim të bukur në rrjetet sociale pak minuta më parë, ku njofton të gjithë tifozët se do të kthehet më i fortë se më parë.

Magic Mike është i sigurt për këtë, dhe bashkangjitur titullit ai postoi një imazh të mahnitshëm që e portretizon atë me fanellën e Milanit si një luftëtar në rrënoja. Pranë tij, një shqiponjë, zogu grabitqar në të cilin e sheh veten përsëri.

“Krahu im i majtë është goditur, kthimi në ajër do të jetë i frikshëm! Faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe mbështetjen tuaj, së bashku ne jemi më të fortë ”, këto janë fjalët e raportuara nga francezi në Twitter.

Këtu është postimi social Maignan:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu