Rasti “Eriksen”, ish-portieri i Milanit ngre alarmin: “Vazhdoni injoroni këtë fakt…”

Ish-portieri i  Milanit, Asmir Begovic, aktualisht te Bournemouth, komentoi në Twitter për episodin e Eirksen, që këtë pasdite gjatë Danimarkë-Finlandë rrezikoi jetën:

“Shëndeti dhe mirëqenia e lojtarëve janë i njoruar prej kohësh. Vendosja e më shumë dhe më shumë ndeshjeve në periudha tashmë të bllokuara do të sjellë vetëm probleme më të mëdha shëndetësore për lojtarët…”.

Eriksen aktualisht është në spital dhe është i  vetëdijshëm, ai monitorohet vazhdimisht dhe gjendja e tij është e qëndrueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu