Rastësia e bukur mes Milanit dhe Algjerisë, faktori “Bennancer”

Ndër futbollistët më të rëndësishëm të Milanit të stërvitur nga Pioli, siç demonstrohet nga performanca e shkëlqyer e ofruar në derbin e fituar kundër Interit, sigurisht që është Ismael Bennacer.

Mesfushori ka pasur një rritje eksponenciale muajt e fundit, duke u bërë një nga këmbët e pazëvendësueshme të tabelës taktike kuqezi.

Në verën e vitit 2019 Bennacer fitoi Kupën e Afrikës me Algjerinë e tij, duke u zgjedhur si lojtari më i mirë i turneut.

Ekziston një fakt që bashkon Milanin dhe ekipin kombëtar të Algjerisë: të dy janë me fat që të jenë në gjendje të aktivizojnë Ismael Bennacer dhe të dy kanë një seri prej 20 rezultatesh të dobishme radhazi…

Rastësi e bukur!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu