Ranieri: I lumtur për Piolin! Ibrahimovic? Kampion i madh, ajo që më befason…

Ambiciet dhe objektivat e Milanit dhe Sampdoria janë shumë të ndryshme, por të dy skuadrat do të dëshirojnë të fitojnë tre pikët ditën e nesërme.

Claudio Ranieri do të përqafojë gjithashtu një nga studentët e tij: Stefano Pioli. Trajneri doriani ka qenë trajner i trajnerit të Milanit për katër sezone.

Që nga ajo kohë, të dy kanë pasur një marrëdhënie të shkëlqyeshme, aq sa sot trajneri i Djallit deklaroi se Ranieri i ka dhënë shumë në karrierën e tij…

“Së bashku me Napolin dhe Milanin jemi skuadra që shënoi më shumë pikë se sezonin e kaluar, kjo do të thotë që ne po bëjmë gjëra të shkëlqyera”.

Për Ibrahimovic:

“Milani nuk është vetëm Ibra, por ai është një kampion i madh, një lojtar i gjithanshëm që tregon se çfarë do të thotë pasioni për këtë lojë: ai është një profesionist shembullor, astërvitet mirë dhe sakrifikon shumë, duke vendosur shpirtin e tij luftarak dhe dëshirën për të provuar veten e tij.

Ai stimulon shokët e tij të skuadrës dhe kur shokët e tij të skuadrës nuk janë pranë ata dëshirojnë të provojnë se janë në nivelin e tij. Por ne kemi Quaglierella që stimulon shokët e tij të skuadrës ashtu si bën Ibra”.

Për Milanin dhe ndeshjen e nesërme:

“Unë dua të shoh një Sampdoria të fortë. Ne e dimë që luajmë me Milanin, një pretendent për Scudetto”.

Rreth Stefano Pioli:

“Ai po bën gjëra të mëdha, unë jam i lumtur për Stefanon, pasi e kam stërvitur për katër vjet”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu