Raiola-Maldini, telefonat e nxehtë! Drejtuesi kuqezi i acaruar me agjentin. Situata

Milani është i zënë në këto ditë në ndeshjen më të vështirë të sezonit, përkatësisht në atë që ka të bëjë me rinovimin e Gianluigi Donnarumma.

Në anën tjetër të fushës ka një “arrë të fortë” për të thyer: Mino Raiola. Agjenti ka një strategji të qartë në mendje dhe nuk ka ndërmend të bëjë zbritje.

Kontaktet telefonike midis Maldini, Massara, drejtorit teknik dhe sportiv, por edhe agjentit mbeten të shpeshtë por palët janë shumë larg.

Ndërsa ditët kalojnë, tensioni rritet gjithnjë e më shumë sepse një ndarje do të ishte e dhimbshme si nga pikëpamja sportive ashtu edhe nga ajo ekonomike.

Milani i ofroi Gianluigi Donnarumma një kontratë me vlerë 7.5 milion neto e cila me bonuse mund të arrijë në 8, ose e thënë ndryshe dy më shumë se ajo aktuale.

Kjo është oferta më e lartë e mundshme për klubin, me një përpjekje ekonomike që klubi e konsideron të barabartë me vlerën e portierin e saj të ri në kohën e buxheteve të ngarkuara nga efekti Covid.

Milani kërkon që marrëveshja të bazohet në një kontratë pesë-vjeçare për të mbrojtur veten nga rreziqet e mëtejshme. Sidoqoftë, Mino Raiola nuk e ka pranuar ende, vetë Gianluigi Donnarumma (për momentin) nuk e ka ekspozuar veten.

Por, Milanin e ka acaruar jo vetëm kërkesa për një kontratë 1 vjeçare, më së shumti dy, për 10 milion plus bonuse në sezon…

Në orët e fundit, disa burime thonë se Mino Raiola ka kërkuar një komision të konsideruar joproporcional, veçanërisht në lidhje me kohëzgjatjen e shkurtër të kontratës që ai do të donte të nënshkruante për Gianluigi Donnarumma.

Negociatat mbeten në vend…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu