“Raiola kërkon vetëm diçka”, Milan-Donnarumma, afron akordi: distanca te rroga dhe klauzola!

Milani dëshiron të bllokojë Gianluigi Donnarumma dhe pushimi i kombëtares mund të jetë një mundësi për të shpejtuar negociatat.

Kontrata aktuale skadon në qershor 2021 dhe drejtuesit duhet të përpiqen të gjejë një marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se kontaktet me Mino Raiola vazhdojnë mjaft mirë. Klubi kuqezi vendosi një ofertë prej 6.5 milion eurosh në tryezë, ndërsa agjenti kërkoi 7.5 milion euro.

Mund të gjendet një marrëveshje në gjysmë të rrugës. Çështja më e ashpër është ajo në lidhje me klauzolën e përfundimit që Raiola dëshiron të përfshijë në kontratën e re.

Menaxheri do të donte ta lidhte atë me pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve. Në vend të kësaj, Milani do të preferonte ta lidhte Donnarumma me klubin pa menduar për hipotezën e shitjes.

Gazeta sportive shkruan se palët po finalizojnë një marrëveshje të rëndësishme. Ekzistojnë disa ndryshime që duhen zgjidhur, por në fund do të arrihet një marrëveshje.

Gigio dëshiron të vazhdojë të veshë fanellën kuqezi dhe nuk ka në plan të largohet nga Djalli në një transferim falas në verën e vitit 2021.

Ai është mirënjohës ndaj klubit ku ai u rrit dhe është gjithashtu i lumtur që luan atje. Lamtumira nuk është në mendimet e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu